+372 5625 3075 tamme.aiandustalu@gmail.com
9. juuni 2018 Tamme talu lahtiste uste päev

9. juuni 2018 Tamme talu lahtiste uste päev

Tamme talu ürdiaial on juubel.

Tule koos meiega 9. juunil Tamme talu ürdiaia 10 sünnipäeva tähistama.

Oma põneva taimekollektsiooni tutvustamiseks korraldame igal aastal Tamme talu ürdiaia lahtiste uste päevi. Selle aasta 9. juunil toimuvad Tamme talu ürdiaia lahtiste uste päevad juba kümnendat korda. Tule ja tähista Tamme talu ürdiaia sünnipäeva koos meiega.

Tamme talu ürdiaed on üks imepärane paik, kuhu perenaine on kogunud aastate jooksul maitse-, lõhna- ja ravimtaimi tervest maailmast. Väga erilisi ja põnevaid taimi on aias üle viiesaja. Paljud on Sulle tuttavad, kuid enamikust ei ole Sa midagi varem kuulnudki. Lisaks paeluvad ürdiaia taimede lõhnad ja maitsed Sind märkamatult ja jäägitult.

Et sünnipäevapidu meeleolukas ja oma maitsetelt veel põnevam oleks, oleme kutsunud sünnipäeva kohviku perenaiseks personaalkokk Moonika Lauba (https://www.facebook.com/personaalkokk).

Personaalkokk Moonika hoolitseb ürdiaia sünnipäevale väärilise suupistelaua eest, mis on inspiratsiooni saanud nii ürdiaias kui ürdiaia taga kasvavate taimede rikkalikest maitsetest loodud roogadest.

Moonika ütleb enda kohta nii: Olen sündinud ja kasvanud Pärnumaal. Lapsest saati olen armastanud süüa teha ja oma lähedasi kostitada ning õnnelikuks teha. Esmased teadmised toidust ja naturaalsete toorainete ning maitsete väärtustamine pärinevad ema ja vanema käekõrval kokkamisest. Enamik toidulauale jõudvatest köögi- ja puuviljadest kuni lihani tuli meie oma majapidamisest, lisaks sellele oli tähtis koht metsaandidel ja hoidiste valmistamisel.

Kell 12 ja kell 14 viib Moonika läbi kaks ürdiaia taimede kasutamise teemalist töötuba, kus ühes õpetab ta erinevaid pestosid tegema ja teises töötoas tutvustab Moonika ürtide kasutamist magusroogades ja kevadistes hoidistes.

Panga talu perenaine Silva Tamsalu kogub Eesti pärandroose, valmistab väga erilistest taimedest koduveine ja tegeleb mesindusega. Tamme talu sünnipäevale tuleb Silva rääkima oma roosiaia erilisest saamisloost, tutvustab väga väärtuslikke Eesti pärandrooside sorte ja jutustab meeliköitvaid lugusid mõne roosisordi sünni kohta (https://www.puhkaeestis.ee/et/panga-talu-roosiaed ).

Lisaks roosikasvatusele on Panga talu perenaine Silva tuntud lilledest ja ürtidest valmistatud koduveinide tegija ja mesinikuna. Degusteerimiseks võtab ta kaasa oma mõned väga põnevast toorainest valmistatud koduveinid. Lisaks tutvustab Silva mesilindude abiga valmistatud saadusi.

Sünnipäeva kava:
Külalisi ootame kella 10.00 kuni 16.00

Kell 11. 00 toimub ürdiaias jalutuskäik Tamme talu ürdiaia perenaisega
Kell 12.00 Personaalkokk Moonika pestode valmistamise töötuba
Kell 13.00 toimub ürdiaias jalutuskäik Tamme talu ürdiaia perenaisega
Kell 14.00 Personaalkokk Moonika töötuba ürtide kasutamine magusroogades ja kevadistes hoidistes. Erilise tähelepanu all on rabarber.
Kell 15.00 toimub ürdiaias jalutuskäik Tamme talu ürdiaia perenaisega

Terve päeva on kohal Panga talu perenaine oma pärandrooside ja ürtidest valmistatud koduveinide ning mesilassaadustega.
Avatud on sünnipäeva kohvik maitsvate suupistetega, talupood ja ürdiistikute müügiplats.

Tamme talu ürdiaed
Pärnumaa, Pärnu, Malda küla, Tamme talu
Perenaine Heli Viedehof
Telefon: +372 5625 3075
E-mail tamme.aiandustalu@gmail.com

Heli, Moonika ja Silva ootavad Sind, et pakkuda Sulle Tamme talu ürdiaia meeleolukat ja maitsvat sünnipäevapidu.
Kohtume juba 9. Juunil!

Sulge
×
×

Ostukorv