+372 5625 3075 tamme.aiandustalu@gmail.com
8. juuni 2019 Tamme talu ürdiaia pannkoogihommik

8. juuni 2019 Tamme talu ürdiaia pannkoogihommik

8. juunil 2019 kutsume Sind Tamme talu ürdiaia pannkoogihommikule!

Tamme talu perenaise põneva taimekollektsiooni tutvustamiseks korraldame igal aastal Tamme talu ürdiaia lahtiste uste päevi. Sel aastal toimub  Tamme talu ürdiaia lahtiste uste päev koos pannkoogihommikuga.

Tamme talu ürdiaed on üks imepärane paik, kuhu perenaine on kogunud aastate jooksul maitse-, lõhna- ja ravimtaimi tervest maailmast. Väga erilisi ja hurmavaid ürte on aias juba üle viiesaja. Paljud ürdiaia asukad on Sulle tuttavad, kuid paljudega taimedega ei ole Sa tõenäoliselt veel kohtuda jõudnud. Lisaks paeluvad ürdiaia taimede lõhnad ja maitsed Sind märkamatult ja jäägitult. Samal ajal, kui Sina koos perenaisega ürdiaeda uudistad, küpsetab peremees oma aastate jooksul täiuslikuks lihvitud retsepti järgi värskeid pannkooke. Kuldkollaseks praetud pannkookide ja värskelt rohetavate ürtide võrratu maitse ootab Sind laupäeval 8. juunil Tamme talu ürdiaias.

Meemagasini ( https://meemagasin.ee)  perenaine Krista Kivisalu lubab maitsemee kokkusegamise töötoas avaldada oma salanipid, kuidas kodus valmistada maitsemett koos ürtide või kuivatatud marjadega.  Sobivate ürtidega valmistatud kodune maitsemesi teeb iga küpsetatud või grillitud juurvilja, kala- või liharoa eriliselt hõrguks maiuspalaks. Lisaks annab  maitsemeega valmistada kastmeid, mis muudavad iga kõige lihtsamagi rohelise salati tõeliseks gurmeeroaks. Lisaks sobib maitsemesi magusroogade viimistlemiseks või lihtsalt maiustamiseks koos värskete pannkookidega.

Panga talu perenaine Silva Tamsalu on kirglik roosikollektsionäär ja tema Eesti pärandrooside kogu on roosisõprade hulgas kuulus üle Eesti. Kõikide oma aia rooside kohta oskab Silva jutustada meeliköitvaid lugusid. Oma sõprade ringis on Silva tuntud lille- ja ürdiveinide valmistajana. Mõned oma väga erilised märjukesed lubas Silva Tamme talusse külalistele mekkimiseks kaasa võtta. Roosisõbrad saavad soetada pärandrooside istikuid Silva roosiaia kollektsioonist. https://www.puhkaeestis.ee/et/panga-talu-roosiaed 

Mudilased saavad juhendaja abiga valmistada looduslikest materjalidest eluaseme aias elutsevatele putukatele. Oma kätega meisterdatud putukamaja saavad lapsed koju kaasa.

Päeva kava: 

Külalisi ootame kella 10.00 kuni 15.00

Kell 11. 00 Aeda ja taimi tutvustav jalutuskäik koos Tamme talu perenaisega
Kell 12.00 Mee ja ürtide kokkusegamise töötuba mesinik Krista Kivisalu juhendamisel
Kell 13.00 Aeda ja taimi tutvustav jalutuskäik koos Tamme talu perenaisega

Kogu päeva on kohal Panga talu perenaine oma pärandrooside ja ürtidest valmistatud koduveinide ning mesilassaadustega.
Avatud on ürdiaia aiakohvik peremehe salaretsepti järgi küpsetatud värskete pannkookide ja Tamme talu gurmeemoosidega, perenaise ürdipirukate, Tamme talu tee, kohvi ja karastusjookidega. Talu poes pakume maitsta ja kaasa osta Tamme talu kõige uuemaid tooteid. Taimeaia müügiplatsil ootab kõiki ürdisõpru rikkalik valik maitse- lõhna- ja ravimtaimede istikuid.

Tamme talu ürdiaed
Pärnumaa, Pärnu, Malda küla, Tamme talu
Perenaine Heli Viedehof
Telefon: +372 5625 3075
E-mail:  tamme.aiandustalu@gmail.com

Juba 8. juunil ootame Sind Tamme talu ürdiaia pannkoogihommikule! 

Üritus on kõigile TASUTA!

Armastusega Tamme talust

Perenaine Heli

Sulge
×
×

Ostukorv