Meist

Tamme Ürdiaed sai alguse ühest tillukesest basiilikutaimest, mille ma 2001. aastal Räpina aianduskoolis õppides prooviks ostsin. Olin värskelt maale kolinud ja ei teadnud maitsetaimede kasvatamisest suurt midagi.

Esimesel suvel nautis üksik basiilikutaimeke minu täit tähelepanu ja hoolt, aga järgmisel aastal rajasin juba mitu suurt ürdipeenart. Salapärase maitsetaimede maailma uks oli valla ja tagasiteed enam ei olnud. Ürdipeenraid ja uusi põnevaid sorte lisandus üha enam.

Varsti tulid ürtidele juurde krapsakad tšillid, mille kasvatamisega katsetasin mitu aastat, enne kui meie tingimustesse sobivad tulised taimed üles leidsin.

Esialgu rikastasid ürdid ja tšillid meie oma pere toidulauda, aga siis hakkasin valmistama hoidiseid ja teisi tooteid ka müügiks. Mu hobi võis juba auga pereettevõtteks nimetada.

Praegu kasvab meie aias üle 500 lõhna-, maitse- ja ravimtaime sordi, mille värvid, lõhnad ja maitsed lummavad külastajaid ning imelised tooted rõõmustavad tarbijaid.

Võrratud maitsekooslusega tooted

Aastate jooksul välja töötatud Tamme Ürdiaia gurmee- ja vürtsmoosid, marinaadis tšillid, ürdiõlid, maitsesoolad ning ürdi- ja marjateed on omanäolised, põnevad ja täiesti vastupandamatud.

Piisab vaid mõne nimetamisest, näiteks Maasikamoos basiilikuga, Vaarikamoos piparmündiga, Siidriželee tšilliga või Sibulasärts, kui suu hakkab vett jooksma ja sa tahad teada, mida põnevat me veel pakume!

Neid ja kõiki teisi Tamme Ürdiaia tooteid saad osta siitsamast e-poest ja paljudest kauplustest üle Eesti.

Kasutame enda kasvatatud taimi, mis ei ole inimese aretustöö tulemus, vaid on säilinud nii, nagu loodus nad on loonud – metsikute, sitkete, elujõuliste ja tugevatena.

Me ei riku taimede jõudu kunstväetiste ega kemikaalidega – saan uhkusega öelda, et oleme tunnustatud mahetootjad. Meie pakendid on loodussõbralikud.

Lisaks eraisikutele oleme mõelnud ka ettevõtetele. Pakume ärikingitusteks põnevaid komplekte erilistest hoidistest ja teistest toodetest ning kasutame soovi korral teie ettevõtte logoga etikette või pakendeid. Küsi julgelt pakkumist!

Lummav ürdiaed koos poe ja kohvikuga

Me ei hoia Tamme Ürdiaia võlusid endale, vaid jagame neid heal meelel ka oma kallite külastajatega.

Ootan sind meie lopsakasse ja värvikirevasse aeda, et saaksin sulle tutvustada oma pottides ja peenardes kasvavaid armsaid lemmikuid. Pärast ringkäiku kostitan sind ürdiaia kohvikus maitsva Hea Tuju tee ja ürdipirukaga ning kutsun sisseoste tegema ürdipoes.

Võib juhtuda, et lõhnaküllases aias jalutamine innustab sindki ürtide maailmaga tutvuma ja neid ise kasvatama. Neil vägevatel taimedel on igaühel oma iseloom ja tahtmised, rääkimata ainulaadsetest lõhnadest ja maitsetest, mille avastamisest ei saa kunagi küllalt.

Meie käest saad nii tuntumate kui ka eksootiliste maitsetaimede istikuid kaasa osta. Aga hoiatan sind – ürtide kasvatamine võib olla äärmiselt nakkav ja tekitada sõltuvust!

Minu juhuslikust ostust alguse saanud kirg ei näita mingeid raugemise märke. Olen ürtide kasvatamisega nakatanud nii oma pere kui ka meie alati rõõmsameelsed töötajad Eevi, Elvi ja Katrini. Koos hoolitseme taimede ja aiakülaliste eest ning valmistame müügiks kuulsaid Tamme Ürdiaia tooteid.

 

Kohtumiseni!

Heli Viedehof, Tamme Ürdiaia perenaine

OSTUKORV0
Tooted puuduvad
Jätka ostlemist
0