-15%

Lõhnapelargoon “Cola”

Original price was: 4.99 €.Current price is: 4.24 €.

6 laos

Lõhnapelargoon “Cola”

Pelargonium x species

Hallikasroheliste lehtede ja roosade väikeste õitega mitmeaastane lõhna- ja maitsetaim. Taime lehtedel on äratuntav coca-cola aroom.

Kasvamiseks vajab taim valget ja kuiva kasvukohta ning mõõdukat kastmist. Lõhnapelargoonid eelistavad päikesepaistelist ja sooja kohta ja kuivemat mulda. Lõhnapelargoonid naudivad väga ka kuiva ja kuuma ilma, seepärast võib taimed juba peale öökülmade taandumist julgesti õue tõsta, kuid soovitav on, et taimed ei jääks pikemaks ajaks vihma kätte. Lõhnapelargoonid talvituvad rahuldavalt valges ja jahedamas siseruumis. Kevadel veebruari lõpus-märtsis vajavad lõhnapelargoonid tugevat tagasilõikust, kuna taimede kevadine kärpimine aitab edendada tugevamat kasvu ning rohkemat õitsemist. Hoolduse käigus tuleks eemaldada kõik surnud või kahjustatud taime osad ning vajadusel tagasi lõigata ka liigseid noori võrseid, see soodustab taimede kaharamat kasvu.

  1. Kastmine: Kasta regulaarselt, kuid hoia muld veidi kuivemapoolne. Väldi liigset kastmist, eriti talvel.
  2. Pügamine: Regulaarne pügamine aitab lõhnapelargoonidel hargneda ja õitsemist soodustada. Eemalda närtsinud õied ja kärbi võrseid, et tagada tihedam kasv. Kui soovid, et taimed õitseksid rikkalikult, siis tuleba arvestada, et lõhnapelargoonil moodustuvad õisikud võrse tippudes.
  3. Väetamine: Kasvuperioodil võid anda regulaarselt väetist vastavalt pakendil olevatele juhenditele.

Lõhnapelargooni sordi "Cola" lehti kasutatakse eeskätt magusroogade ja jookide maitsestamiseks. Lehtede puudutamisel vallanduv aromaatne lõhn leevendab stressi ja väsimust ning puhastab toaõhku. Selle pelargooni  väga iseloomulik  aroom meeldib ja teeb nalja  eriti lastele. Lehtede aroom mõjub tõrjuvalt erinevatele lendavatele putukatele.

Ülevaated

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Lõhnapelargoon “Cola””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

OSTUKORV0
Tooted puuduvad
Jätka ostlemist
0