-15%

Lõhnapelargoon „Odorata Perfume“

4.24 

9 laos

Lõhnapelargoon „Odorata Perfume“

Pelargonium x species

Lõhnapelargooni sordil "Odorata Perfume" on kaunid roosa-veinipunased õied ja sakilised lehed. Lõhnapelargoon on karedate heleroheliste lehtede ja roosakasvalgete õitega  mitmeaastane  lõhna-, maitse- ja ilutaim, mille lehed eritavad puudutamisel sidruni aroomi. Kasvamiseks vajab taim valget ja kuiva kasvukohta ning mõõdukat kastmist. Lõhnapelargoonid eelistavad kasvamiseks päikesepaistelist ja sooja kohta ja kuivemat mulda. Taimedele meeldib väga kuiv ja kuum ilm. Suveks võib taimed julgesti õue tõsta, kuid soovitav on, et taimed ei jääks pikaks ajaks vihma kätte. Lõhnapelargoonid talvituvad rahuldavalt valges ja jahedamas siseruumis. Kevadel veebruari lõpus-märtsis vajavad lõhnapelargoonid tugevat tagasilõikust, kuna taimede kevadine kärpimine aitab edendada tugevamat kasvu ning rohkemat õitsemist. Hoolduse käigus tuleks eemaldada kõik surnud või kahjustatud osad ning vajadusel tagasi lõigata ka liigseid noori võrseid, see soodustab taimede kaharamat kasvu.

  1. Kastmine: Kasta regulaarselt, kuid hoia muld veidi kuivemapoolne. Väldi liigset kastmist, eriti talvel.
  2. Pügamine: Regulaarne pügamine aitab lõhnapelargoonidel hargneda ja õitsemist soodustada. Eemalda närtsinud õied ja kärbi võrseid, et tagada tihedam kasv. Kui soovid, et taimed õitseksid rikkalikult, siis tuleba arvestada, et lõhnapelargoonil moodustuvad õisikud võrse tippudes.
  3. Väetamine: Kasvuperioodil võid anda regulaarselt väetist vastavalt pakendil olevatele juhenditele.

Lõhnapelargooni sordi "Odorata Perfume" meeldivalt sidruni lõhnalisi lehti kasutatakse eeskätt  magusroogade ja jookide maitsestamiseks. Lehtede puudutamisel vallanduv aromaatne lõhn leevendab stressi ja väsimust ning puhastab toaõhku. Taime aroom mõjub peletavalt erinevatele lendavatele putukatele.

 

Ülevaated

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Lõhnapelargoon „Odorata Perfume“”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

OSTUKORV0
Tooted puuduvad
Jätka ostlemist
0